15 Iun 2020 00:17:22

CFR CLUJ - FCSB 1-0

Victorie mincinoasă pentru gazde!

by FCSB
Victorie mincinoasă pentru gazde!>

FCSB a pierdut, duminică seara, prima partidă oficială disputată după trei luni, scor 1-0, pe terenul campioanei CFR Cluj.

Singurul gol al partidei a fost înscris de Ovidiu Popescu, în proprie poartă, în minutul 23, reprezentând, poate, o dovadă a faptului că numai ghinionul a făcut ca echipa noastră să piardă. De partea cealaltă, gazdele nu s-au ridicat deloc la înălțimea așteptărilor legate de o astfel de confruntare, dar au demonstrat că șansa nu este ceva ce se antrenează, ci doar există sau nu!

Din păcate pentru roș-albaștri, Lucian Filip și Dragoș Nedelcu s-au accidentat în această partidă și, cel mai probabil, vor absenta o perioadă îndelungată. În același timp, faptul că CFR Cluj s-a distanțat la 7 puncte în clasament face ca șansele echipei noastre de a ataca titlul devin mai mult teoretice, cel mai la îndemână obiectiv fiind, în acest moment, câștigarea Cupei României.

FCSB le mulțumește tuturor suporterilor care au urmărit jocul de la Cluj din fața televizoarelor și exprimă speranța ca, în curând, aceștia să poate susține din nou echipa de pe stadion!

Mai jos puteți citi caseta tehnică a partidei:

CFR CLUJ - FCSB 1-0 (1-0)
A marcat: Ov. Popescu 23 (autogol)

CFR Cluj: Arlauskis – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Djokovic (L. Aurelio 84), Bordeianu, Itu (Petrila 67) – Deac (Chipciu 84), Omrani (Rondon 59), Costache (Păun 59)

FCSB: Vlad – Creţu, Planic, Nedelcu (Miron 92+4), Ov. Popescu – Oaidă (Ad. Petre 61), Filip (Vînă 32 / Moruţan 61), Olaru – Man, Tănase, Coman

PLAY-OFF

CFR CLUJ - FCSB 1-0 (14.06.2020)

Victorie mincinoasă pentru gazde!
14
Iunie
1-0
vs. CFR 1907 Cluj
PLAY-OFF

FCSB Shop

Echipament FCSB
2022 - 2023

Bilete

Bilete online meciuri acasa
2022 - 2023