29 Apr 2019 08:43:36

PLAY-OFF

Victorie la limită în duminica Paștelui!

Victorie la limită în duminica Paștelui!>

FCSB a câștigat partida de pe teren propriu împotriva Astrei cu 1-0 și s-a apropiat la două puncte de liderul CFR Cluj, care urmează să o întâlnească pe Viitorul.

Singurul gol al roș-albaștrilor a fost înscris, în minutul 55, de Florin Tănase, jucător care putea obține și 2 sau 3 lovituri de pedeapsă, refuzate, însă, de Radu Petrescu, arbitru care a preferat să-i acord un cartonaș galben pentru simulare încă din prima repriză.

Elevilor lui Mihai Teja le-a trecut glonțul pe la ureche în minutul 90+3, atunci când Cestor a trimis mingea, cu capul, pe lângă poartă, la o fază în care a scăpat din marcaj.

Roș-albaștrii speră la un rezultat bun al celor de la Viitorul la Cluj, iar în etapa viitoare se vor deplasa la Craiova, pentru meciul cu Universitatea.

FCSB le mulțumește celor aproximativ 3.500 de suporteri prezenți pe Arena Națională în duminica Paștelui și îi așteaptă în număr mare la următoarele jocuri!