14 Ian 2021 21:08:24

FCSB - KEMERSPOR 3-2

Victorie la final de cantonament!

Victorie la final de cantonament!>

FCSB a încheiat stagiul de pregătire din Antalya cu o partidă amicală disputată împotriva celor de la Kemerspor, în cadrul turneului Corendon Cup.

Roș-albaștrii au câștigat cu 3-2 partida disputată la Gloria Sports Arena, golurile echipei noastre fiind reușite de Ionuț Vînă, care a deschis scorul în minutul 15, respectiv Răzvan Oaidă, care a înscris în minutele 25 și 55.

Anton Petrea a folosit următoarea formulă de echipă: Târnovanu - Ov. Popescu, Ciuciulete, Soiledis, Pantea - Șut - Oaidă, Vînă - Buziuc, Fulga, Oct. Popescu. La pauza meciului au intrat Udrea, Niță și Perianu, care i-au înlocuit pe Târnovanu, Oct. Popescu și Șut.

Delegația noastră a revenit joi după-amiază în București, unde FCSB o va întâlni vineri seară pe Astra Giurgiu, într-o partidă contând pentru prima etapă din returul Ligii 1.