01 Aug 2022 02:33:14

FCSB - FC U CRAIOVA 1-1

Victoria se lasă așteptată!

Victoria se lasă așteptată!>

FCSB a obținut al doilea rezultat de egalitate în actuala ediție de campionat, 1-1 cu Fotbal Club Universitatea 1948, într-o partidă disputată pe Arena Națională.

Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 47, prin Joonas Tamm, intrat la pauză în locul lui Rachid Bouhenna. Oaspeții au egalat prin Andrea Compagno, în minutul 58, dintr-o lovitură de pedeapsă obținută de Duarte și validată în urma analizei VAR.

FCSB a dominat partida, în special în a doua repriză, ratând mai multe ocazii de a înscrie, mai ales prin Florinel Coman, care a țintit de două ori bara porții lui Popa.

Urmează deplasarea de miercuri, de la Dunajska Streda, unde elevii lui Nicolae Dică o vor întâlni pe FC DAC 1904, în prima manșă a turului 3 preliminar al UEFA Europa Conference League.

FCSB le mulțumește celor peste 15.000 de suporteri prezenți pe Arena Națională la o oră neobișnuit de târzie, care au încurajat echipa din nou în mod admirabil!