14 Noi 2022 00:09:23

FC U CRAIOVA 1948 - FCSB 0-2

Un nou succes la Craiova!

Un nou succes la Craiova!>

FCSB s-a impus pe terenul celor de la Fotbal Club Universitatea 1948, scor 2-0, grație reușitelor lui Octavian Popescu (minutul 5) și Joyskim Dawa (minutul 26).

Grație acestui succes, roș-albaștrii au urcat pe poziție de play-off, având 26 de puncte și două partide mai puțin decât majoritatea echipelor din prima parte a clasamentului.

În condițiile în care urmează pauza ocazionată de meciurile amicale ale echipelor naționale, dar și începutul Cupei Mondiale din Qatar, jucătorii noștri au primit câteva zile libere, urmând să revină la pregătire în a doua parte a săptămânii viitoare.

FCSB le mulțumește suporterilor prezenți duminică seară la Craiova și îi așteaptă în număr mare și în luna decembrie, în care echipa noastră va avea o nouă serie de partide jucate din trei în trei zile!