18 Ian 2020 18:54:10

FCSB - KARLSRUHER SC 1-0

Un nou gol marcă înregistrată pentru Coman!

Un nou gol marcă înregistrată pentru Coman!>

FCSB a câștigat, scor 1-0, al doilea meci amical din Spania, disputat împotriva nemților de la Karlsruher SC.

Singurul gol al partidei a fost reușit de Florinel Coman, în minutul 55. Atacantul nostru l-a executat pe portarul germanilor din lovitură liberă de la aproximativ 18 metri, trimițând mingea la vinclu.

Bogdan Vintilă a început meciul cu următoarea formulă de echipă: Bălgrădean - Crețu, Planic, Cristea, Panțîru - Nedelcu, Oaidă, Moruțan - Man, Olaru, Coman (cpt). Oaidă a fost înlocuit în minutul 40 de Ovidiu Popescu, în urma unei accidentări. În minutul 70 au fost introduși în grup Vlad, Manea, Perianu, Momcilovic, Filip, Vînă, Dumitru, Niță și Popa. Căpitanul Florin Tănase nu a fost utilizat, din cauza unei probleme medicale.

Pentru roș-albaștri urmează meciul amical de luni, împotriva rușilor de la FC Lokomotiv Moscova, care va începe la 17:30 (ora României), la Marbella Football Center.