06 Dec 2020 01:39:36

FCSB - UTA 3-0

Trei puncte de Moș Nicolae!

Trei puncte de Moș Nicolae!>

FCSB a câștigat clar, 3-0, partida de pe teren propriu, împotriva celor de la UTA Arad, din etapa a 12-a a Ligii 1.

Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 76, dintr-un penalty obținut de Octavian Popescu și transformat de Dennis Man, care este golgeterul Ligii 1, cu 10 reușite. Florinel Coman, revenit după aproape trei luni de absență, a majorat scorul în minutul 90, pentru ca Darius Olaru să încheie opera echipei noastre în minutul 90+2.

Pe lângă cele trei reușite, jucătorii noștri au ratat și câteva ocazii importante de a înscrie, în special prin ghinionistul Olimpiu Moruțan, care a fost declarat omul meciului, grație unei noi evoluții spectaculoase și unei noi pase de gol (7 în total în acest sezon al Ligii 1).

FCSB a ajuns la 30 de puncte în clasament, pierzând doar șase în acest sezon și dominând competiția internă. Următorul joc va avea loc duminica viitoare, pe terenul celor de la CFR Cluj, care ocupă locul al treilea în clasament.

FCSB – UTA ARAD 3-0 (0-0)
Au marcat: Dennis Man 76, Florinel Coman 90, Darius Olaru 90+2

FCSB: A. Vlad – V. Creţu, I. Cristea, Miron, Panţîru – Oct. Popescu (Şut ’82), Simion (Perianu ’46), Olaru – Man (Ov. Popescu), Fl. Tănase (Buziuc ’32, Coman ‘68), Moruţan.