24 Aug 2021 01:32:26

FCSB - SEPSI OSK 1-1

Sepsi, o nucă prea tare!

Sepsi, o nucă prea tare!>

FCSB a obținut un nou rezultat de egalitate, scor 1-1, împotriva celor de la Sepsi OSK, echipă pe care roș-albaștrii nu au mai învins-o din sezonul 2019-2020.

Adnan Aganovic a deschis scorul în minutul 36, din lovitură liberă, în timp ce pentru roș-albaștri a punctat căpitanul Florin Tănase, aflat la al treilea gol al sezonului și la numărul 80 în Liga 1.

Eroul meciului a fost, însă, Andrei Vlad, care a ieșit la rampă în minutul 67, când a prins mingea șutată de Bogdan Mitrea, din lovitură de pedeapsă. De asemenea, goalkeeperul nostru a mai avut o intervenție extraordinară pe finalul partidei.

Din păcate, debutul lui Edward Iordănescu pe banca FCSB nu a fost cel dorit, însă clubul nostru le mulțumește celor peste 7.500 de suporteri prezenți pe Arena Națională într-o seară de luni, la ore târzii, pentru a-și încuraja favoriții!

FCSB - SEPSI OSK 1-1 (0-1)
Au marcat: Tănase 58/ Aganovic 36

FCSB: Vlad - Creţu, Vinicius, Cristea, Radunovic - Oct. Popescu, Ov. Popescu (Perianu '85), Olaru - Cordea (I.Stoica '85), Fl. Tănase, Coman (Mamut '71).

Antrenor: Edward Iordănescu

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Tamaş (Dumitrescu '89) - Aganovic (Ashkovski '78), Fofana (Tincu '56), Păun - Golofca (Gonzalez '77), Bojic (Chunchukov '46), Ştefănescu.

Antrenor: Leo Grozavu.

Cartonașe galbene: Ov. Popescu 10, Tănase 67, V. Crețu 72/ Păun 18, Ninaj 54, Ștefănescu 67

Arbitri: Horațiu Feșnic - Valentin Avram, Alexandru Cerei - Iulian Călin

Observatori: Paul Mincu (LPF), Corneliu Fecioru (CCA)