09 Aug 2021 01:40:18

FCSB - GAZ METAN 2-1

Sclipirea lui Octavian Popescu valorează trei puncte!

Sclipirea lui Octavian Popescu valorează trei puncte!>

FCSB s-a impus, duminică seară, pe teren propriu, împotriva celor de la Gaz Metan Mediaș, scor 2-1 și a urcat pe locul al patrulea în clasamentul Ligii 1.

Florin Tănase a deschis scorul, în minutul 13, dintr-o lovitură de pedeapsă obținută de Cordea, însă bucuria roș-albaștrilor a durat până în minutul 24, când Matricardi a egalat după un corner. Octavian Popescu, intrat pe teren în a doua repriză, a adus cele trei puncte în minutul 79, la capătul unei acțiuni proprii, în care s-a distrat cu apărarea oaspeților.

Pentru FCSB urmează partida de duminica viitoare, tot pe Arena Națională, împotriva celor de la Rapid, de această dată din postura de oaspeți.

Clubul nostru le mulțumește suporterilor prezenți pe stadion și, în mod special, celor de la Peluza Nord, pentru încurajări și sprijinul extraordinar oferit!

FCSB - GAZ METAN MEDIAȘ 2-1 (1-1)
Au marcat: Tănase 13, Oct. Popescu 79/ Matricardi 24

FCSB: Vlad - Haruţ (V. Creţu '46), Al. Creţu, Vinicius, S. Şerban - Moruţan (Olaru '46), Ov. Popescu, Fl. Tănase - Cordea, Mamut (I. Stoica '46, Oaidă '90+2), Fl. Coman (Oct. Popescu '72).

Antrenor Dinu Todoran

Gaz Metan: Vâlceanu - Romeo, Matricardi, I. Filip, Velisar - Gabriel De Moura (Yuri '46), Iancu - Grădinaru (Sarr '84), R. Deaconu (Ciocan '78), Chamed (Izata '67) - Irobiso.

Mihai Teja.

Cartonaşe galbene: Fl. Coman '28 / De Moura '28, Izata '68.

Arbitri: Horia Gabriel Mladinovici – Daniel Mitruţi, Cosmin Vatamanu – Viorel Nicuşor Flueran

Observatori: Alexandru Deaconu (CCA) şi Imilian Şerbănică (LPF)