07 Feb 2020 00:50:38

FC VOLUNTARI - FCSB 1-2

Roș-albaștrii au urcat pe locul 2!

Roș-albaștrii au urcat pe locul 2!>

FCSB a obținut o victorie în partida restantă cu FC Voluntari, scor 2-1 și au urcat pe poziția secundă a clasamentului Ligii 1, la cinci puncte în urma liderului CFR Cluj.

Darius Olaru a înscris primul său gol pentru FCSB în minutul 8, cu o execuție superbă, de la marginea careului, în timp ce Florinel Coman a înscris golul victoriei în minutul 43, dintr-o pasă venită de la Moruțan. De partea cealaltă, gazdele au marcat prin Simonovski, în minutul 32. De asemenea, FCSB a jucat toată repriza secundă în superioritate numerică, după ce Igor Armaș a fost eliminat în minutul 44, pentru un fault din postura de ultim apărător.

Pentru roș-albaștri urmează meciul de luni seara (20:00), de pe Arena Națională, împotriva celor de la FC Academica Clinceni.

FC VOLUNTARI - FCSB 1-2 (1-2)
Au marcat: Simonovski 32/ Olaru 8, Coman 43

Voluntari: Cojocaru - Struna, Paşcanu, Armaş, Kocici - Achim, De Lucas - Sanoh (V. Morar '73), Cătăţînă, Măţan (I. Gheorghe '51) - Simonovski (C. Ţîră).

Antrenor: Mihai Teja

FCSB: Bălgrădean - Creţu, Cristea, Filip, Soiledis - Olaru (Vână '64), Oaidă, Moruţan (Gnohere '83) - Man, Tănase, Fl. Coman (A. Popa '89).

Antrenor: Bogdan Argeş Vintilă

Cartonaşe galbene: Cristea '79, Oaidă '90+1;

Cartonaş roşu: Armaş '44.

Arbitri: Horia Gabriel Mladinovici - Marius Badea şi George Florin Neacşu - Cătălin Sorin Popa;

Observatori: Marian Salomir (CCA) şi Cătălin Popa (LPF)