FCSB 2 - CS Afumați 1-4

Play-off ratat pentru FCSB 2!

by FCSB Academy
Play-off ratat pentru FCSB 2!>

FCSB 2 a ratat șansa de a juca în play-off-ul pentru Liga 2, împotriva celor de la CSA Steaua, după ce a pierdut, pe teren propriu, scor 1-4, împotriva celor de la CS Afumați. Roș-albaștrii se impuseseră în partida tur cu 1-0, grație reușitei lui Alexandru Stan.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 14, din penalty, prin Ștefan Stîngă, în timp ce Ionuț Tudorache a dus scorul la un neverosimil 4-0 pentru Afumați, cu un hattrick (37, 52 și 55). Pentru FCSB 2 a înscris Andreas Chirițoiu (74), intrat în repriza a doua în locul lui Andrei Istrate.

FCSB 2 – CS AFUMAȚI 1-4 (1-0 în tur)
Andreas Chirițoiu 74′ / Ștefan Stîngă 14′ – penalty, Ionuț Tudorache 37′, 52′, 55′

FCSB 2: Ștefan Târnovanu – Alexandru Pantea (Andrei Pandele 68′), Cătălin Gogor, Lucian Filip (cpt.)(Christian Tand 60′), Sorin Șerban – Gabriel Simion – Ciprian Timiș (Rareș Trif 46′), Alexandru Stan, Laurențiu Ardelean, Alexandru Nicola – Andrei Istrate (Andreas Chirițoiu 46′)

Antrenor: Bogdan Vintilă

CS Afumați: Mihai Irimiea – Radu Zamfir, Constantin Robicek, Adrian Popa (Matei Babaua 77′), Alexandru Arnold – Răzvan Avram, Florin Geană (Marian Ghiță 73′), Ștefan Stîngă, Sabin Alexe (Robert Buduroi 73′) – Ionuț Tudorache (Octavian Nedelcu 65′) – Mugurel Dedu (cpt.)

Antrenor: Vasile Neagu