31 Ian 2021 00:10:45

FCSB - POLI IAȘI 3-1

O nouă victorie superbă!

O nouă victorie superbă!>

FCSB a obținut o nouă victorie clară în Liga 1, de această dată contra celor de la Politehnica Iași, scor 3-1.

Florin Tănase a deschis scorul în minutul 26 și l-a egalat pe Dennis Man, recent plecat la Parma Calcio, la numărul de goluri înscrise în acest sezon (14). Doru Popadiuc a egalat surprinzător în minutul 51, însă Olimpiu Moruțan, revenit după accidentare, a ieșit la rampă și a readus avantajul pe tabelă cu un gol de generic, în minutul 67. Octavian Popescu, pasator la primul gol al partidei, și-a încununat evoluția magistrală cu primul său gol în tricoul roș-albastru, în minutul 90 și a spulberat orice dubiu cu privire la victorie.

Pentru echipa noastră urmează Derby-ul de miercurea viitoare, din Ștefan cel Mare!

FCSB - POLI IAȘI 3-1 (1-0)
Au marcat: Tănase 26, Moruțan 67, Oct. Popescu 90/ Popadiuc 51

FCSB: Vlad – Ov. Popescu, I. Cristea, Miron, Radunovic – Olaru, Şut (Moruţan ’46), Oaidă (Simion ’59) – Oct. Popescu, Fl. Tănase (Buziuc ’90), Coman.

Antrenor: Anton Petrea.

Poli Iaşi: Brănescu – Onea, Frăsinescu (Vega ’74), Baxevanos, Buşu – Moisa (Flores ’13), R. Popa (Mihalache ’68), Passaglia – Rodny Lopes (Vanzo ’68), Duranovic, Mensah (Popadiuc ’46).

Antrenor: Adrian Kerezsy

Cartonaşe galbene: Miron ’69 / Popa ’45, Flores ’62, Popadiuc ‘88

Arbitri: Marian Barbu - Imre Bucsi, Florian Visan - Viorel Cojocaru

Observatori: Dan Potocianu (LPF), Eduard Dumitrescu (CCA)