22 Ian 2021 23:44:55

FCSB - FC VOLUNTARI 2-1

O nouă victorie pentru roș-albaștri!

O nouă victorie pentru roș-albaștri!>

FCSB a obținut o nouă victorie în Liga 1, mulțumită golurilor reușite de cei mai buni marcatori ai Ligii 1, Dennis Man și Florin Tănase.

Man a deschis scorul în minutul 37, din pasa lui Răzvan Oaidă, în timp ce Tănase a dus scorul la 2-0 în minutul 71, dintr-o lovitură de pedeapsă pe care tot el a obținut-o. Rezultatul final a fost stabilit de Jefte Betancor în prelungirile partidei, dintr-o lovitură de pedeapsă.

În altă ordine de idei, în această seară s-a înregistrat debutul în Liga 1 al atacantului Gabriel Fulga, jucător care va împlini 17 ani pe 28 februarie.

Pentru FCSB urmează deplasarea de la Pitești, de marțea viitoare, când o vor întâlni pe FC Argeș, într-un meci contând pentru etapa a 19-a a Ligii 1.

FCSB - FC VOLUNTARI 2-1 (1-0)
Au marcat: Man 37, Tănase 71/ Betancor 90+3

FCSB: Vlad - Ov. Popescu, I. Cristea, Miron (Creţu '73), Radunovic - Oaidă (Olaru '46), Şut, Fl. Tănase - Man, Fl. Coman, Oc. Popescu (Fulga '83).

Antrenor: Anton Petrea

FC Voluntari: Rodriguez - C. Costin, C. Achim, Armaş, Briceag - Ricardinho (Tavares '73), Borţoneanu, A. Ivanov (Ilie '89) - Mailat (I.Gheorghe '33), Al. Stoica (Jefte '46), Lopes (Angelov '46).

Antrenor: Bogdan Andone

Cartonașe galbene: Coman 31, Șut 58, Olaru 69/ Mailat 3, Borțoneanu 32

Arbitri: Florin Andrei - Mihai Marica, Florin Neacșu - Cătălin Popa

Observatori: Mircea Călin (LPF), Alexandru Deaconu (CCA)