26 Apr 2021 02:11:13

FCSB - SEPSI OSK 1-2

Înfrângere surpriză la Giurgiu!

Înfrângere surpriză la Giurgiu!>

FCSB a oferit surpriza neplăcută a etapei a treia din play-off-ul Ligii 1, după ce a pierdut, pe teren propriu, împotriva celor de la Sepsi OSK (1-2).

Roș-albaștrii au ratat șansa de a se distanța în fruntea clasamentului, după ce rivalii de la CFR Cluj pierduseră sâmbătă, tot pe teren propriu, împotriva celor de la Universitatea Craiova.

Claudiu Petrila a deschis scorul în minutul 29, cu o lovitură de cap, în timp ce Octavian Popescu a egalat în minutul 68 și FCSB dădea impresia că va întoarce soarta partidei. Din păcate, Bogdan Mitrea a adus prima victorie a oaspeților pe terenul FCSB din istorie, în minutul 81, în urma unei lovituri de la colț. În altă ordine de idei, Valentin Crețu a văzut cartonașul roșu la finalul partidei, urmând să rateze următoarele partide din Liga 1.

Pentru FCSB urmează deplasarea de joi, de la Craiova, unde elevii lui Anton Petrea o vor întâlni pe Universitatea, în etapa a patra din play-off.

FCSB - SEPSI OSK 1-2 (0-1)
Au marcat: Octavian Popescu 68/ Petrila 29, Mitrea 81

FCSB: Vlad – Creţu, Haruţ (Cristea 46), Miron, Panţîru (Radunovic 33) – Ov. Popescu (Perianu 69), Şut, Oaidă (Vînă 46) – Moruţan, Fl. Tănase, Oct. Popescu.

Antrenor: Anton Petrea

Sepsi: Niczuly – Radoslav, Bouhenna, Mitrea – Petrila (Nouvier 69), I. Păun, Vaşvari (Kovacs 87), Ninaj (Eder 69), F. Ştefan – Safranko, Golofca (Aganovic 82).

Antrenor: Leo Grozavu

Arbitri: Sebastian Colțescu - Octavian Șovre, Daniel Mitruți - Andrei Chivulete

Cartonașe galbene: Oct. Popescu 45+2, Tănase 75/ Dimitrov 11, Păun 82

Cartonaș roșu: Crețu 90+6

Observatori: Mircea Călin (LPF), Nicolae Marodin (CCA)