29 Ian 2021 18:12:16

TRANSFER

Mulțumim, Dennis Man!

by FCSB
Mulțumim, Dennis Man!>

FCSB anunță transferul golgeterului Ligii 1, Dennis Man, la Parma Calcio 1913, din Serie A.

Atacantul în vârstă de 22 de ani a efectuat deja vizita medicală și a fost prezentat la noua echipă, unde va purta tot numărul 98.

Dennis Man este unul dintre jucătorii de bază ai echipei noastre și a devenit, odată cu trecerea la Parma Calcio 1913, jucătorul vândut pe cea mai mare sumă din istoria Ligii 1. A avut un rol determinant în obținerea Cupei României din 2020, când a înscris singurul gol al finalei contra celor de la Sepsi OSK. Acea reușită s-a alăturat celorlalte 48 de goluri și 29 de pase de gol cu care Dennis a contribuit în toate competițiile, în cei patru ani și jumătate petrecuți la echipa noastră.

Clubul nostru îi mulțumește lui Dennis pentru toată dăruirea și respectul acordat tricoului roș-albastru și îi urează mult succes în noua sa aventură din Italia!

TRANSFER

Mulțumim, Dennis Man!

Mulțumim, Dennis Man!

FCSB Shop

Echipament FCSB
2022 - 2023

Bilete

Bilete online meciuri acasa
2022 - 2023