09 Apr 2019 21:38:59

FCSB 2 - ACS ÎNAINTE MODELU 3-4

Meci de infarct pentru tinerii roș-albaștri!

Meci de infarct pentru tinerii roș-albaștri!>

FCSB 2 a pierdut dramatic, 3-4, partida de pe teren propriu contra celor de la ACS Înainte Modelu, contând pentru etapa numărul 22 din Liga 3.

Cu toate că au condus cu 2-0 și au intrat la cabine cu 2-1, elevii lui Alin Dumitriu s-au văzut conduși cu 3-2 după pauză și au reușit să egaleze în minutul 77, după ce rataseră, în prealabil, o lovitură de pedeapsă. Din nefericire, oaspeții au punctat în al treilea minut de prelungiri, au luat toate cele trei puncte și au lăsat FCSB 2 într-o situație complicată în clasament.

Cătălin Teleru (5), Cosmin Prasacu (40) și Emil Bobaru (77) au punctat pentru echipa noastră, care a evoluat în următoarea formulă de joc: Vlad - Zamfir, Cană, Bobaru, Arnold - Lixandru, Pacionel, Ardelean (cpt) - Băciuț, Teleru, Prasacu. În a doua parte a jocului au mai intrat Dobrai, Trucă, Agafiței și Bodea, care i-au înlocuit pe Băciuț, Arnold, Pacionel și Ardelean.

În etapa viitoare, FCSB 2 va juca în deplasare la Cernavodă, contra celor de la CSA Axiopolis.