03 Mai 2022 00:55:44

FCSB - FC ARGEȘ 4-0

Marșul continuă!

Marșul continuă!>

FCSB a reușit o nouă victorie la scor în play-off, scor 4-0 cu FC Argeș și continuă lupta cu CFR pentru câștigarea titlului de campioană.

Roș-albaștrii au obținut 18 puncte în șapte etape, au înscris 18 goluri și au primit doar 4 și arată o formă de zile mari înaintea deplasării de duminica viitoare, de la Craiova.

În jocul cu piteștenii, Florin Tănase a deschis scorul în minutul 7, din penalty și a ajuns la cota 19 în acest sezon. Darius Olaru, care a fost desemnat omul meciului, a dublat avantajul în minutul 34 și a închis tabela la 4-0 în minutul 83, cu un șut violent, din afara careului, cu stângul. Între reușitele mijlocașului din Mediaș, concitadinul său, Iulian Cristea, și-a făcut apariția la rampă în minutul 65, cu un gol înscris cu capul, după un corner executat de Florin Tănase.

FCSB le mulțumește celor peste 11.000 de suporteri prezenți la ultimul meci de pe Arena Națională din acest sezon și îi așteaptă în număr mare la Craiova, pentru a-și purta favoriții spre o nouă victorie!