18 Apr 2019 14:39:16

MUNDIALITO 2019

FCSB U12, calificare superbă în sferturi!

FCSB U12, calificare superbă în sferturi!>

FCSB U12 s-a calificat joi dimineață în sferturile de finală ale Mundialito 2019, după ce a trecut, la loviturile de departajare, de Sporting Clube de Portugal, scor 5-4.

Dacă scorul după încheierea timpului regulamentar a fost 3-3, marcatorii noștri fiind Denis Colibășanu și Robert Necșulescu (2), la loviturile de departajare a fost rândul portarului Bogdan Mustață să iasă în evidență, acesta apărând două șuturi din trei. Golurile calificării au fost înscrise, de la punctul cu var, de Denis Colibășanu și Darius Păun.

Adversarii din sferturi sunt cei de la FC Porto, pe care elevii lui Alin Stoica îi vor întâlni tot astăzi, începând cu ora locală 17:00 (18:00 ora României), pe terenul Cambrils.

FCSB Academy îi felicită pentru rezultat și le urează mult succes!