27 Mar 2019 09:16:01

ROMÂNIA

Evoluțiile roș-albaștrilor sub tricolor!

Evoluțiile roș-albaștrilor sub tricolor!>

Șase jucători ai FCSB au fost convocați de selecționerii Cosmin Contra și Mirel Rădoi pentru meciurile echipei naționale, respectiv selecționata de tineret, care s-au desfășurat în ultimele zile.

Astfel, Romario Benzar, care a împlinit marți vârsta de 27 de ani, a evoluat o repriză, din postura de titular, în victoria 4-1 împotriva Insulelor Feroe. De asemenea, în același meci, Dennis Man a fost introdus, în minutul 78, în locul lui Nicolae Stanciu.

De partea cealaltă, Mirel Rădoi i-a folosit ca titulari pe Dragoș Nedelcu și Florinel Coman în partida amicală pierdută în fața Spaniei U21 cu 1-0. În al doilea meci amical, câștigat cu 1-0 împotriva Danemarcei U20, a venit rândul lui Olimpiu Moruțan să fie titular alături de Nedelcu, în timp ce Andrei Vlad l-a înlocuit, la pauză, pe Căbuz, iar Coman a intrat în minutul 60.

Toți cei șase jucători au revenit la București în cursul nopții, iar miercuri vor avea parte de un antrenament ușor, de refacere, la Baza Sportivă FCSB.