20 Ian 2020 20:23:33

FCSB - FC LOKOMOTIV 3-3

Egal spectaculos pentru roș-albaștri!

Egal spectaculos pentru roș-albaștri!>

FCSB a remizat, scor 3-3, în al treilea meci amical din Spania, împotriva rușilor de la FC Lokomotiv Moscova.

Cristian Manea a deschis scorul în minutul 15, din lovitură liberă, în timp ce Miranchuk a egalat în minutul 26. Roș-albaștrii au trecut din nou în avantaj, după două minute, grație reușitei lui Marko Momcilovic. După ce Barinov a făcut 2-2 în minutul 32, același Manea a stabilit scorul pauzei, din penalty, în minutul 43. Zhemaletdinov a înscris golul care a închis tabela în minutul 63.

Bogdan Vintilă a început meciul cu următoarea formulă de echipă: Vlad - Manea, Cristea, Perianu, Momcilovic - Filip (cpt), Vînă, Olaru - Popa, Dumitru, Niță. La pauză au intrat, în atac, Man, Moruțan și Coman, iar pe parcursul reprizei secunde, la 3-3, au mai intrat Bălgrădean, Crețu, Nedelcu, Planic, Panțîru și Oaidă.

Ultimul meci amical din Spania este programat miercuri, 22 ianuarie, începând cu ora 16:30 (ora României), împotriva campioanei Coreei de Sud, Jeonbuk Hyundai Motors. Meciul se va disputa pe terenul La Quinta Football Pitch și va fi transmis în direct de canalul de YouTube FCSB TV.