16 Sep 2022 02:52:05

UEFA EUROPA CONFERENCE LEAGUE

Doar remiză cu belgienii!

by FCSB
Doar remiză cu belgienii!>

FCSB a încheiat la egalitate, scor 0-0, primul meci pe teren propriu din grupele UEFA Europa Conference League, împotriva celor de la RSC Anderlecht.

Roș-albaștrii au avut o evoluție notabilă și au ratat o șansă foarte mare de a câștiga în a doua parte a partidei, când Andrei Cordea, scăpat singur pe partea dreaptă, a preferat să încerce o pasă în locul unui șut spre poarta belgienilor. De asemenea, echipei noastre i-a fost refuzată o lovitură de pedeapsă evidentă în prima parte, atunci când portarul lui Anderlecht l-a faultat clar pe Dawa în propriul careu.

Odată cu acest punct, FCSB urcă pe locul 3 în grupă, în urma celor de la West Ham United, care au acumulat șase, respectiv a lui Anderlecht, care are patru puncte. Silkeborg IF este ultima clasată, fără niciun punct după două jocuri.

Clubul nostru le mulțumește celor aproximativ 30.000 de suporteri prezenți pe stadion și, în mod special, celor din Peluza Nord, care au creat, ca de obicei, o atmosferă fantastică pe Arena Națională!

UEFA EUROPA CONFERENCE LEAGUE

FCSB - ANDERLECHT 0-0

Doar remiză cu belgienii!
15
Septembrie
0-0
vs. RSC Anderlecht
UEFA EUROPA CONFERENCE LEAGUE

FCSB Shop

Echipament FCSB
2022 - 2023

Bilete

Bilete online meciuri acasa
2022 - 2023