01 Sep 2022 01:25:17

FARUL - FCSB 3-1

Criza din campionat continuă!

Criza din campionat continuă!>

FCSB a pierdut al doilea meci al sezonului în prima ligă, scor 3-1, pe terenul liderului Farul Constanța.

Gazdele au deschis scorul în minutul 23, când Denis Alibec a transformat o lovitură de pedeapsă obținută de Louis Munteanu, în timp ce Doukoure a majorat scorul în prelungirile primei părți. Andrea Compagno, aflat la debutul pentru FCSB, a redus din handicap în minutul 70, însă, pe fondul dominării echipei noastre, cei de la Farul au reușit să mai înscrie o dată, în minutul 77, prin Grameni.

Farul a revenit pe prima poziție a clasamentului, în timp ce roș-albaștrii au rămas pe poziția a 13-a.

Pentru echipa noastră urmează deplasarea de la Londra, de joia viitoare, unde o va întâlni pe West Ham United, în prima etapă a grupelor UEFA Europa Conference League.

Clubul nostru le mulțumește suporterilor prezenți la Ovidiu și îi așteaptă în număr mare și la următoarele jocuri!