14 Ian 2023 11:09:23

OFICIAL

Bine ai venit, Deian Sorescu!

by FCSB
Bine ai venit, Deian Sorescu!>

FCSB anunță că a ajuns la un acord cu Rakow Czestochowa pentru împrumutul lui Deian Sorescu, jucător care va evolua pentru echipa noastră cel puțin până la finalul acestui sezon.

Mijlocașul în vârstă de 25 de ani va purta tricoul cu numărul 22 și s-a alăturat deja lotului, în condițiile în care cele două echipe împart același hotel și se pregătesc pe terenuri alăturate în cantonamentul de la Regnum Carya.

Clubul nostru îi urează Bun Venit și să aibă parte de cât mai multe succese în tricoul roș-albastru!

Deian Sorescu s-a născut la 29 august 1997, în Moldova Nouă. A crescut în Timișoara și a început fotbalul la Politehnica Timișoara. A continuat la SSU Poli, actuala Poli Timișoara (Liga 2), iar în 2018 a semnat cu Dinamo. La începutul lui 2022 s-a transferat la Rakow Czestochowa, liderul la zi al campionatului Poloniei, pentru care a evoluat în 27 de partide, a înscris de trei ori și a oferit trei pase de gol. De asemenea, și-a trecut în palmares Cupa și Supercupa Poloniei.

FCSB Shop

Echipament FCSB
2022 - 2023

Bilete

Bilete online meciuri acasa
2022 - 2023