CSA STEAUA - FCSB 2 1-1

Șansă ratată în Ghencea!

by FCSB Academy
Șansă ratată în Ghencea!>

FCSB 2 a ratat șansa de a trece pe primul loc al Seriei 4 din Liga a 3-a, după ce a obținut doar o remiză, scor 1-1, pe terenul celor de la CSA Steaua București.

Roș-albaștrii au deschis scorul prin Alexandru Buziuc, în minutul 73, atacantul nostru profitând de o centrare excelentă a lui Adrian Niță. Gazdele au egalat în minutul 90+3, prin Dragoș Huiban.

În altă ordine de idei, Dragoș Nedelcu și Aristeidis Soiledis au fost eliminați în finalul partidei disputate în Complexul Sportiv Steaua.

Antrenorul Bogdan Vintilă a folosit următoarea formulă de echipă: Târnovanu - Pantea, Nedelcu, Soiledis, Șerban - Șut, Simion, Oaidă - Niță, Buziuc, Oct. Popescu. Pe parcursul partidei au mai intrat Nicola, Tudor și Ardelean.