11 Dec 2022 23:48:36

CHINDIA-FCSB 0-2

Victorie grea, în condiții speciale!

by FCSB
Victorie grea, în condiții speciale!>

FCSB s-a impus la Ploiești, împotriva celor de la Chindia Târgoviște, scor 2-0, grație reușitelor lui Risto Radunovic (24 - penalty) și Billel Omrani (73), ultimul aflat la prima reușită în tricoul echipei noastre.

Victoria care-i duce pe roș-albaștri pe locul 3 în clasament a fost dedicată jucătorilor noștri, Darius Olaru și Andrea Compagno, care s-au accidentat grav în primele minute ale partidei, după ce s-au lovit involuntar.

Pentru FCSB urmează partida de joi, de pe Arena Națională, împotriva celor de la CFR Cluj (20:00 - partidă contând pentru etapa 9).

Clubul nostru le mulțumește suporterilor prezenți la Ploiești pentru sprijinul oferit și îi așteaptă în număr mare la ultimele jocuri din 2022!

SUPERLIGA

FC CHINDIA - FCSB 0-2

Victorie grea, în condiții speciale!
11
Decembrie
0-2
vs. FC Chindia Târgoviște
SUPERLIGA

FCSB Shop

Echipament FCSB
2022 - 2023

Bilete

Bilete online meciuri acasa
2022 - 2023