FCSB 2 - CS FĂUREI 5-2

Victorie de moral pentru roș-albaștri!

by FCSB Academy
Victorie de moral pentru roș-albaștri!>

FCSB 2 a câștigat cu 5-2 partida cu CS Făurei, de vineri seară și continuă să spere, deși cu șanse mici, la salvarea de la retrogradare din Seria a II-a din Liga 3.

Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 5, prin Radu Zamfir, însă au fost egalați după zece minute, în urma unei reușite de excepție a fostului idol din Ghencea, Bănel Nicoliță. Brăilenii au trecut în avantaj în minutul 29, prin Fineas Roată, intrând cu acest scor la cabine. După pauză, elevii lui Lucian Mezei s-au dezlănțuit și au întors rezultatul prin Laurențiu Ardelean (59), Mihai Lixandru (75), Claudiu Băciuț (87) și Cătălin Teleru (90+2) și speră ca, în urma jocului rezultatelor, să păstreze o șansă de salvare în ultima etapă, când sunt obligați să câștige pe terenul celor de la CS Medgidia.