06 Mai 2019 02:10:41

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB 0-2

Roș-albaștrii amână deznodământul!

Roș-albaștrii amână deznodământul!>

FCSB menține suspansul pe finalul sezonului, după ce a obținut o nouă victorie împotriva celor de la CS Universitatea Craiova, 2-0, grație golurilor reușite de Florin Tănase și Dennis Man.

Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 34, dintr-o lovitură de pedeapsă executată impecabil de Florin Tănase, după ce Isaac Donkor l-a faultat dur pe Florinel Coman în propriul careu. Dennis Man a închis tabela în minutul 90+5, după ce, în prealabil, ratase trei ocazii uriașe de a înscrie.

După acest succes, FCSB așteaptă un rezultat favorabil în partida de luni seară, dintre Astra Giurgiu și CFR Cluj, pentru a spera încă la câștigarea titlului.

Pentru roș-albaștri urmează meciul de la Sfântu Gheorghe, cu Sepsi OSK, a cărui dată exactă nu a fost stabilită încă.