03 Iul 2021 19:06:18

FCSB - CHINDIA 3-1

Oaidă și Moruțan mențin linia victoriilor!

Oaidă și Moruțan mențin linia victoriilor!>

FCSB a câștigat și cea de-a treia partida amicală a verii, de această dată împotriva primei divizionare FC Chindia Târgoviște, scor 3-1.

Deși oaspeții au condus la pauză, grație golului lui Daniel Florea, din minutul 33, elevii lui Dinu Todoran au revenit în joc imediat după reluarea partidei, Răzvan Oaidă reușind să înscrie în minutul 46, din pasa lui Florin Tănase. FCSB a făcut 2-1 în minutul 52, pe aceeași filieră: Tănase pasator și Oaidă marcator. Olimpiu Moruțan a închis tabela două minute mai târziu, cu un gol de generic, din marginea careului.

Roș-albaștrii au evoluat în următoarea formulă de echipă: Vlad - Haruț, A. Crețu, Vucur, Cordea - Ov. Popescu - Oaidă, Olaru - Moruțan, Tănase (cpt), Oct. Popescu. La pauză, locurile lui Vlad, Haruț, Vucur, Cordea și Ov. Popescu au fost luate de Straton, V. Crețu, Cristea, Radunovic și Perianu. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat Vînă, Stoica, Niță, Musi, Dumitru și Pantea.

Următoarea partidă amicală va avea loc miercuri, 7 iulie, începând cu 17:30, împotriva celor de la CS Mioveni.