15 Ian 2023 20:34:06

FCSB - POGON 0-2

Învinși în primul meci din 2023!

Învinși în primul meci din 2023!>

FCSB a pierdut prima partidă amicală a iernii, scor 2-0, împotriva polonezilor de la Pogon Szczecin.

Golurile au fost marcate în repriza a doua, de Mariusz Fornalczyk (72) și Luka Zahović (83'). În altă ordine de idei, în acest meci s-a înregistrat debutul lui Deian Sorescu, împrumutat până la finalul sezonului de la Rakow Czestochowa.

Echipa de start a FCSB a fost următoarea: Vlad - Sorescu, Cristea (cpt), Tamm, Pantea - Nikolov, Edjouma, Radaslavescu - Miculescu, Compagno, Coman. În partea a doua au mai intrat în teren și Șerban (la pauză), respectiv Maxim, Toma, Popa și Tudor (toți în minutul 83).

Următorul meci al roș-albaștrilor este programat luni, la ora locală 17:00 (16:00 ora României), împotriva liderului din Polonia, Rakow Czestochowa.