04 Mai 2021 00:58:07

FCSB - CFR 1-1

Ghinioanele continuă!

Ghinioanele continuă!>

FCSB a obținut doar un rezultat de egalitate împotriva liderului Ligii 1, scor 1-1, la finalul unei partide în care elevii lui Anton Petrea au ratat mai multe ocazii de a se desprinde și de a reveni pe prima poziție în clasament.

Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 19, prin Florin Tănase, care a deschis scorul dintr-o lovitură de pedeapsă pe care tot el a obținut-o și a ajuns, astfel, la cota 22 în Liga 1. Din păcate, Andrei Burcă a adus egalarea pentru oaspeți în minutul 90+3 și a păstrat-o pe CFR pe prima poziție, cu două puncte în plus în clasament.

În altă ordine de idei, FCSB nu se va putea baza, în etapa viitoare, la Botoșani, pe Florin Tănase, suspendat pentru cumul de cartonașe galbene și, cel mai probabil, pe Andrei Miron, care a părăsit terenul în prima repriză, accidentat la gleznă după ce a fost călcat de Omrani.

FCSB - CFR 1-1 (1-0)
Au marcat: Tănase 19/ Burcă 90+3

FCSB: Vlad - Haruţ, Cristea, Miron (Şut '35), Radunovic - Ov. Popescu, Simion (Oaidă '36), Vînă (Olaru '51)- Moruţan (Niţă '79), Tănase, Oct. Popescu.

Antrenor : Anton Petrea

CFR Cluj: Arlauskis - Manea (Susic '78), Ben Youssef, Burcă, Camora - Sigurjonsson (Chipciu '80), Bordeianu, Gîdea (Omrani '4 / Păun '60) - Deac, Debeljuh, Costache.

Antrenor : Edward Iordănescu.

Cartonașe galbene: Simion 22, Tănase 32, Ov. Popescu 85/ Burcă 18, Ben Youseff 55, Bordeianu 81

Arbitri: Radu Petrescu - Mircea Grigoriu, Ciprian Danșa - Andrei Antonie

Observatori: Cătălin Popa (LPF), Alexandru Deaconu (CCA)