22 Dec 2020 01:09:50

FCSB - SEPSI OSK 1-1

Doar remiză la final de an!

Doar remiză la final de an!>

FCSB a încheiat 2020 cu o remiză pe teren propriu, scor 1-1, împotriva celor de la Sepsi OSK.

Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 30, prin Iulian Cristea, care a trimis mingea în poartă cu capul, după o lovitură liberă executată impecabil de Florinel Coman. Din păcate, după numai 7 minute, Boubacar Fofana a stabilit scorul final, care o menține pe FCSB pe prima poziție în clasament, indiferent de rezultatul dintre CFR Cluj și Universitatea Craiova, care vor evolua în ultimul meci al turului de campionat.

Partida a fost una specială, având în vedere că s-a disputat în incinta Centrului Național de Fotbal de la Mogoșoaia, din cauza închiderii Arenei Naționale.

Elevii lui Anton Petrea au plecat în vacanța de iarnă, urmând ca pe 2 ianuarie să se prezinte la Baza Sportivă FCSB, pentru reluarea pregătirilor. Primul joc al returului este programat pe teren propriu, împotriva celor de la Astra Giurgiu, pe 15 ianuarie 2021.

FCSB - SEPSI OSK 1-1 (1-1)
Au marcat: Cristea 30/ Fofana 37

FCSB: A. Vlad – V. Crețu, G. Miron, I. Cristea, Ov. Popescu (Panțîru 62) – Moruțan, Ov. Perianu (Simion 46), Olaru – D. Man (Buziuc 83), Fl. Coman, Oct. Popescu (Vînă 74)

Antrenor: Anton Petrea

Sepsi: Niczuly – Delgiannidis, Bouhenna, Bg. Mitrea, Fl. Ștefan – Csiszer (Nouvier 14 - Golofca 78), Fofana, Vașvari, Aganovic (Purece 78) – Safranko (Fulop 78), M. Ștefănescu (Petrila 62)

Antrenor: Leo Grozavu

Cartonașe galbene: Crețu 46, Ov. Popescu 61, Vînă 90/ Ștefănescu 53, Mitrea 69

Arbitri: Horațiu Feșnic - Alexandru Cerei, Vladimir Urzică - Adrian Cojocaru

Observatori: Ion Cățoi (LPF), Alexandru Deaconu (CCA)