16 Mar 2019 12:50:57

ROMÂNIA

Șase jucători convocați la naționale!

by FCSB
Șase jucători convocați la naționale!>

FCSB anunță că șase dintre jucătorii noștri au fost convocați de selecționerii Cosmin Contra și Mirel Rădoi pentru jocurile pe care România și România U21 le vor disputa în următoarele două săptămâni.

Astfel, Romario Benzar va face parte din lotul cu care România va aborda partidele cu Suedia (23 martie, Stockholm) și Insulele Feroe (26 martie, Cluj-Napoca), din preliminariile EURO 2020.

De partea cealaltă, Mirel Rădoi a convocat, pentru jocurile amicale ale României U21 cu Spania (21 martie, Granada) și Danemarca (25 martie, Marbella Football Center), cinci roș-albaștri: Andrei Vlad, Dragoș Nedelcu, Florinel Coman, Olimpiu Moruțan și Dennis Man.

Clubul nostru le urează tuturor mult succes și îi așteaptă să revină sănătoși la jocurile echipei noastre!

FCSB Shop

Echipament FCSB
2020 - 2021

Bilete

Bilete online meciuri acasa
2020 - 2021